NOVÁ DISCIPLINA: UZDRAVOVATELÉ


Vážení přátelé, jistě jste se někdy pozastavili na slovem "léčitel". No dobře, on či ona léčí, ale jestlipak uzdraví? Asi ne, to by se jmenoval(a) jinak, že ano. Nuže mohu vás potěšit: nová disciplina uzdravovatelů začíná tam, kde léčitelé končí: u vaší peněženky. Specielně ti z vás, kteří jste si vařili poslední půl roku čaj ze specielní odrůdy magnetomotorického heřmánku, přičemž vám z něho pouze zežloutla rohovka, uvítáte naši novou profesi, která dovršuje pyramidu medicínské péče o vaše lepší já: lékaři předepisují léky, léčitelé lečí a uzdravovatelé uzdravují. A navíc co? Navíc vás to nebude nic stát, ano, četli jste dobře - to je také novinka.

Ale abych to vysvětlil: i já jsem si kdysi myslel, že choroby jsou tady na to, abychom mohli zdůvodnit nadměrnou spotřebu valia, či proč se necháváme pravidelně píchat akupunkturistkou. Teprve s příchodem léčitelů jsem zjistil, že existují lidé, kteří mohou dělat diagnostické omyly i bez studování mediciny. Už moje teta chodila k bábě bylinkářce, která na ni za deset korun plivla tfuj-tfuj-tfuj a z vlastních zásob jí pak dala peprmintovou mast, kterou si pak teta mazala pravidelně na místo, kde si myslela, že má žlučník. To jí opravdu pomohlo, protože stýček s ní pak nechtěl spát, řka, že se mu z vůně peprmintu dělá zle (defakto z tety, ale takhle to měl na co svádět) a tím pádem teta najednou z ničeho nic přestala mít žlučníkové záchvaty. Z čehož je vidět, že k léčení není třeba studovat medicinu, stačí jen dělat správné omyly.

Jenže i když k určitému léčení dojde, k naprostému uzdravení pak jen málokdy. Vtip je v tom, že pokud se dá léčit, dá se na tom i vydělávat. Uzdravíte-li se, je konec byznysu. Je to prostě jako u známé autoopravářské firmy, která má heslo: "Rádi bychom vás tu opět uviděli." Je tedy vůbec nějaké východisko z tohoto věru začarovaného kruhu?

Ale ano: jsme to my, uzdravovatelé. Není nás zatím moc: jen já a kamarád Pepa, ale věříme, že až někoho uzdravíme, tak se hned k nám hodně lidí přidá. Jistě chcete vědět, jak to budeme dělat, zda máme na to nějaké vzdělání a vůbec. Nuže ano: budeme to dělat zadarmo a vzdělání nemáme, takže většině toho, co říkáme, vůbec nerozumíme. Jak vidíte, jsem alespoň upřímní, když už nemůžeme být chytří.

Nakonec proč vzdělání - to je jen na obtíž. Bible přece říká: víra tvá tě uzdravila a víru, tu my máme silnou. Jak vidíte, důležitý byl ten první geniální nápad: proč léčit, proč ne hned uzdravovat? No a že je to zadarmo, v tom je také genialita: nikdo nás nemůže soudit, když někoho neuzdravíme. Za málo peněz málo muziky, že ano.

Řekli byste si, že uzdravovat je vlastně zbytečné, když víme, že stejně jednou každý musí umřít. Také nás to s Pepou napadlo, ale to si necháme spíše jako výmluvu, když nám někdo umře - lékaři to říkají přece pořád, tak proč bychom nemohli my, nevzdělanci. Ale my věříme, že přece jen někoho uzdravíme a i kdyby to byl jeden jediný, tak to za to stálo. No a když se někdo neuzdraví, tak dostal za svoje peníze pořád ještě stejnou hodnotu - nic.

Ovšem mám dojem, že budeme potřebovat také nějaký ten vědecko-uzdravovatelský princip, aby to mělo nějakou podstatu. To přenechal Pepa na mě a já už na tom pilně pracuju. Něco jsme si přečetl, zbytek vymyslel s použitím encyklopedie a ortopedie. Jmenuje se to princip translokace a využívá to orientace elektro-nukleárního tripólu, tedy třídimenzionálního dipólu v Housemanově prostoru. Víc zatím neprozradím, protože ještě nevím, zda už mi někdo ten nápad neukradl. Ale zní to dobře, co? Jak se bude uzdravování tripólem dít, je mi už ale jasné - půjde o magnetoinduční elektroparalýzu šedé hmoty ŠH. Namáhavým myšlením se totiž vytvářejí ve tkáních lidského těla slepé elektrické náboje, které způsobují ucpání neurovodů a tím i zdání, že je člověk nemocný. Odstranění ucpání se bude právě provádět t.zv. tripolarizací mozkové blány, čím dojde k ionoimunizační polyfrustraci, která pak zneutralizuje kvazilineární kontrapolarizaci ucpávek.

Příště vám vysvětlím, jak se dá takový tripól vyrobit pomocí odstředivky, případně přenést i z člověka na člověka.

Ivan Divan, UzDr.
uzdr@vt.ese